Poszukiwania 6-metrowego pytona w Gassach – Minął 5 dzień.

W sobotę Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezieniu w Gassach ponad dwumetrowej  wylinki węża. Po przyjeździe patrolu znaleziono wskazaną wylinkę a po dokładniejszym przeszukaniu terenu znaleziono  jej drugą część. Łącznie wylinka miała 5.30 m długości.

Według eksperta wylinka należy do pytona tygrysiego. Jest świeża więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Początkowo zakładano że to bezmyślny dowcip hodowcy węży który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły.


W niedzielę ekspert potwierdził obecność węża w okolicy!

Inspektorzy i wolontariusze fundacji Animal Rescue Poland przeszukali w dniu dzisiejszym teren wokoło miejsca znalezienia ponad 5 metrowej wylinki węża gatunku pytona tygrysiego. Specjalista i hodowca węży potwierdził, iż znalezione na miejscu ślady pochodzą od przemieszczającego się węża dużych rozmiarów.  – animalrescuepoland.wordpress.com


W poniedziałek rozpoczęto intensywne poszukiwania. 

Poszukiwania prowadzone były zarówno z lądu jak i z wody. Niestety gada nie udało się znaleźć. Podczas akcji znaleziono kolejne, nowe ślady które potwierdzają że między Gassami a Ciszycą przebywa wąż. 

 


We wtorek wąż był widziany po drugiej stronie Wisły.

We wtorek wieczorem pojawiła się informacja że wąż był widziany przez wędkarza w okolicach Otwocka. Wędkarz twierdził że widział dużego węża atakującego bobra.


W środę poszukiwania rozpoczęto wcześnie rano.

Poszukiwania rozpoczęto również po drugiej stronie Wisły.  Niestety ok. godz. 9:00 pogoda zmusiła ekipę poszukiwawczą do przerwania akcji. Podjęto decyzję aby następnego dnia strefę poszukiwań ponownie zawęzić do okolic Gassów. Na tym terenie zostaną również zamontowane fotopułapki.

Na dziś zapadła decyzja o zawężeniu strefy działań do terenu, na którym udało się potwierdzić obecność pytona tygrysiego. Sytuacja ulegnie zmianie jeśli uzyskamy dowód obecności tego węża w innej lokalizacji. – animalrescuepoland.wordpress.com


Rejon Poszukiwań:


Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz unikanie spacerów w okolicach miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła oraz Łęg. W przypadku znalezienia węża nie należy do niego podchodzić oraz należy jak najszybciej powiadomić policję lub Służbę Ochrony i Ratownictwa Zwierząt pod numerem tel. 22 350 66 91 lub 792 112 222.

Będziemy na bieżąco informować o postępach w poszukiwaniu węża.

fot. animalrescuepoland.wordpress.com

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Reklamy